Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Osoby zaszczepione...

Nowe zalecenia CDC

03-20-2021

W połowie marca amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wydało wytyczne, według których osoby w pełni zaszczepione na Covid-19 mogą się spotykać w niewielkich grupach. Centrum zaleca jednak dalsze utrzymywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek w miejscach publicznych.

Dotychczas około 60 milionów Amerykanów, czyli 20% dorosłej populacji USA, otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki. 31 milionów zostało całkowicie zaszczepionych. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób osoby takie mogą spotykać się w niewielkich grupach, w pomieszczeniach zamkniętych z innymi zaszczepionymi, bez stosowania dodatkowych środków ostrożności. Wytyczne mówią również, że zaszczepione osoby starsze mogą odwiedzać niezaszczepione dzieci lub wnuki, o ile nie należą one do grup ryzyka.

W miejscach publicznych zaszczepionym Amerykanom nadal zaleca się noszenie maseczek i zachowywanie dystansu społecznego, a także monitorowanie potencjalnych objawów COVID-19.

Za w pełni zaszczepione uważa się takie osoby, u których minęły dwa tygodnie od podania drugiej dawki szczepionki.

Dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób dr Rochelle Walensky nazwała nowe wytyczne mianem „pierwszego kroku w kierunku powrotu do normalności”.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com