Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Curtis Sliwa będzie...

Polak burmistrzem NYC?

03-19-2021

Mający polskie korzenie przedstawiciel partii republikańskiej Curtis Sliwa będzie się ubiegać o stanowisko burmistrza Nowego Jorku. Jego kampania wyborcza przebiegać będzie pod hasłem „Ratujmy nasze miasto”. W 2009 roku nowojorska Polonia wybrała Curtisa Sliwę na Głównego Marszałka corocznej Parady Pułaskiego.

Nie mogę patrzeć, jak dwóch demokratycznych kretynów – burmistrz i gubernator – doprowadzają do ruiny moje miasto – mówił Curtis Sliwa, ogłaszając rozpoczęcie kampanii wyborczej. Znany z ostrego języka Sliwa zapowiedział, że jego kampania wyborcza skupi się przede wszystkim na walce z gangami i zorganizowaną przestępczością. Zapowiedział również przywrócenie policji wielu praw i 1 miliarda dolarów funduszy odebranych przez burmistrza Billa de Blasio.

Curtis Sliwa jest nowojorską ikoną w walce z przestępczością. Pod koniec lat 70. założył słynną organizację Guardian Angels, która do dziś wspiera policję w walce z gangami. Sliwa jest również konserwatywnym komentatorem w nowojorskich programach radiowych i zwolennikiem polityki twardej ręki, prowadzonej przez byłego burmistrza Rudy’ego Gullianiego.

Curtis urodził się 26 marca 1954 roku, w dzielnicy Canarsie na Brooklynie, w katolickiej rodzinie. Ma polsko-włoskie pochodzenie.

Sliwa uzyskał poparcie Republikanów ze Staten Island i Brooklynu. Jego głównym przeciwnikiem w prawyborach będzie Fernando Mateo, którego popierają Republikanie z Queensu, Bronxu i Manhattanu.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com