New Jersey

poleć serwis drukuj
Pomnik „Katyń 1940”...

Obchody 81. rocznicy zbrodni katyńskiej

03-20-2021

Pomnik Katyński w Jersey City to miejsce wyjątkowo symboliczne. Upamiętnia nie tylko ofiary zbrodni katyńskiej, dokonanej na Polakach przez NKWD, ale w ostatnich latach stał się także symbolem walki Polonii o trwałość polskiego dziedzictwa w USA oraz dowodem na to, że konsekwentne i zorientowane na cel działania zjednoczonej i zdeterminowanej grupy Polonii mogą przynieść efekty.

Zarząd Komitetu Konserwacji Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych składa się z grupy Polaków, Amerykanów i Amerykanów polskiego pochodzenia z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym w inżynierii, medycynie, urbanistyce, biznesie, sztukach pięknych i edukacji. Podstawowym celem działalności organizacji jest zapewnienie ochrony Pomnika Katyńskiego na Exchange Place w Jersey City, NJ. Wszystko wskazuje na to, że ten cel udało się osiągnąć, jednak drugi cel – którym jest kultywowanie pamięci historycznej – wymaga bezustannych starań.

W niedzielę, 18 kwietnia, pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City odbędzie się uroczystość upamiętniająca 81. rocznicę zbrodni katyńskiej. Obchody rozpoczną się o godz. 15:00. Wszyscy, którzy chcą uczcić pamięć ofiar tej zbrodni, są mile widziani.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com