New Jersey

poleć serwis drukuj

„Żywe obrazy” w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły w Clifton

03-19-2021

Fot. PAI
Fot. PAI
Fot. PAI
Fot. PAI
Fot. PAI
Fot. PAI

Nauka nie musi być nudna – to udowodnili nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie Polskiej Szkoły w Clifton. Ich udział w konkursie pt. „Kobiety w polskim malarstwie” w ramach lekcji języka polskiego zaowocował niezwykle udanymi, „żywymi” reprodukcjami malarskich dzieł.

Żywe obrazy to „zainscenizowane” arcydzieła malarstwa. Uczniowie wybrali obraz lub obrazy, przygotowali stroje i upozowali siebie tak, by do złudzenia przypominać malarski oryginał. Tradycja żywych obrazów (franc. tableaux vivants) sięga początków XVIII w., a ich największa popularność przypada na przełom XIX i XX w., kiedy to fotografie żywych obrazów upozowanych przez amatorów bądź zawodowych aktorów sprzedawane były w formie pocztówek.

Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom! Była to jednocześnie odskocznia od podręcznika i podróż w świat malarstwa, a w ich realizacjach czuć prawdziwą pasję i radość tworzenia oraz wspólnej zabawy.

Polonijna Agencja Informacyjna, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com