Massachusetts

poleć serwis drukuj
Akcja szczepień...

Coraz mniej hospitalizacji

03-20-2021

Odkąd trwają szczepienia przeciwko COVID-19 w Massachusetts systematycznie spada średni wiek osób zarażonych koronawirusem. Jeszcze w styczniu wynosił on 73 lata, gdy tymczasem obecnie są to 64 lata.

Seniorzy byli grupą, która ze względu na największe ryzyko ciężkiego przebiegu i śmierci wskutek zakażenia koronawirusem otrzymała dostęp do szczepionek przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności. Szeroko zakrojone akcje szczepień w domach opieki i domach spokojnej starości przynoszą efekty – choruje coraz mniej seniorów. Spada też liczba osób, które trafiają z powodu zakażenia COVID-19 do szpitali. Ponadto, w przypadku gdy chorują osoby młodsze, najczęściej nie mają one innych poważnych problemów zdrowotnych, co do zasady przekłada się na łagodniejszy przebieg zakażenia.

Mam nadzieję, że jest to odzwierciedlenie tego, jak sprawnie przeprowadzona została akcja szczepień w domach opieki, a następnie seniorów w wieku 75+ i niedługo potem powyżej 65. roku życia – powiedział Asif Merchant, specjalista w zakresie geriatrii z doświadczeniem w opiece długoterminowej. – To z pewnością miało wpływ na spadek zachorowań w tych grupach i obserwujemy też spadek umieralności – dodał.

JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com